Za Zasługi dla Turystyki  Złota Honorowa Odznaka PTTK

naszesudety

na szlaku
 
 


paluszek
S t a t y s t y k i

Wizyt - ogółem: 1223110
dzisiaj: 402 ⁂  obecnie: 3

r.
 


Luty 2024

Na okładce: Express Wschodni w okolicach miasta Erzincan w Turcji. Fot. TGA – Biuro prasowe Biura Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Polsce

 

Z NASZEGO REGIONU

Pociąg do kolei… (Witold Komorowski); O nazwie góry „Śnieżka” w Karkonoszach (Jerzy K. Bieńkowski); Nad Kwisą (Krzysztof Gdula);Zaskakująca historia kamienia granicznego z Lubawki (Marian Gabrowski); Pomniki Friedricha Ludwiga Jahnaw Chełmsku Śląskim (Marian Gabrowski); Chrzcielnica w katolickim kościeleśw. Jana Chrzciciela w Starej Kamienicy i jej misa chrzcielna z 1621 roku (Ullrich Junker); Renowacja pomnika Ullbricha w Górach Izerskich (Ullrich Junker); Z Wandą Rutkiewicz... tramwajem (Stanisław Dziuba); Początki polskiej komunikacji autobusowej w sudeckim Lubominie z turystycznego punktu widzenia (Bartosz Skowroński)

 

XXIV SPOTKANIE ŚLADOWE „NA SZLAKU” SCHRONISKO „POD MUFLONEM” 2024 (Juliusz Wysłouch)

 

OJCZYSTE SZLAKI

Skansen na polanie Studzionki (Tomasz Kowalik); Jedenaście nowych miast mazowieckich (Tomasz Kowalik)

 

WYGODNIE I BEZPIECZNIE

Hasło dnia poniżej, czyli apel o rozsądek (Juliusz Wysłouch)

 

CYTAT MIESIĄCA (Juliusz Wysłouch)

 

GLOBTROTER

Bardejów. Miasto, którego ...okolice obfitują w zbójców (Mirosław J. Barański); Pomnik-czołg w okolicach Monte Cassino (Jarosław Rubin); Express Wschodni, jeden z najbardziej spektakularnych pociągów na świecie, jest gotowy na nowy sezon (Biuro prasowe Biura Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Polsce); Spacerkiem przez Efez (Krzysztof Tęcza); Chocim (Janusz Fuksa)

 

Z TURYSTYCZNYCH KRĘGÓW

22. spacer historyczno-krajoznawczy – kościół Zbawiciela w Jeleniej Górze Cieplicach (Krzysztof Tęcza); Przewodnicy sudeccy w Muzeum Przyrodniczym (Krzysztof Tęcza); Wiadomości o Dolnym Śląsku z 1947 r. (32) (Józef Sykulski)

 

SYLWETKI”NA SZLAKU”

Feliks Rapf (1891-1972) – taternik, turysta, fotograf, żołnierz, nauczyciel (Tomasz Kowalik)

 

RECENZJE I NOWOŚCI

Kresowa gmina z rogaczem w herbie (Tomasz Kowalik); Skondeś ty, cyjześ ty? (Ryszard M. Remiszewski); Sześćdziesięciolecie AKT Katowice (Tomasz Kowalik)

 

LISTY, OPINIE, DYSKUSJE

Kilka uwag o tym, jak nie pisać (przynajmniej moim zdaniem...) (Mirosław J. Barański)

 

SUDETY W POEZJI (14) (Jan Baranowicz)

  


na szlaku
na szlaku