Za Zasługi dla Turystyki  Złota Honorowa Odznaka PTTK

progres

naszesudety

na szlaku
 
 


paluszek
S t a t y s t y k i

Wizyt - ogółem: 594861
dzisiaj: 26 ⁂  obecnie: 1

r.
 


Orle

ODDZIAŁ WROCŁAWSKI PTTK ZAPRASZA NA WYCIECZKĘ

 

     ŚWIERADÓW ZDRÓJ – CHATKA GÓRZYSTÓW – ORLE
- JAKUSZYCE
 

 

TERMIN: 1 lipca 2017r. (sobota)

 

 

ZBIÓRKA: 6:45 ul. Sokolnicza między dawnym Cuprum i prywatnym parkingiem

 

  • Świeradów Zdrój -  przejazd koleją gondolową na Stóg Izerski 1108 m npm, przerwa na podziwianie panoramy Gór Izerskich z tarasu Schroniska „Na Stoku Izerskim”

      (N-35 zł/os, U-30 zł/os)

 

  • Chatka Górzystów – schronisko na Hali Izerskiej. Na hali tej istniała kiedyś wieś Gros-Iser, a budynek schroniska i stojąca nieopodal drewutnia, są jedyną po niej pozostałością. Budynek schroniska powstał ok. 1938r jako druga szkoła we wsi. Zdewastowany wojną budynek, na schronisko zaadaptowali w połowie lat 80-tych studenci Wyższej Szkoły Inżynieryjnej z Zielonej Góry.

 

  • Stacja Turystyczna Orle – pozostałość po dawnej osadzie przy hucie szkła „Carlsthal”. W skład schroniska wchodzi dawna leśniczówka (obecnie bufet) oraz dwie przedwojenne strażnice, z których jedna pełni funkcję części noclegowej schroniska.

 

  • Jakuszyce – najwyżej położona dzielnica Szklarskiej Poręby, 800 m od granicy polsko-czeskiej. Tutejszy klimat jest porównywany do klimatu jaki panuje na wysokości 1500 m npm w Alpach.

 

 

 

KOSZT: 90,00 zł/os. ( w tym przejazd, ubezpieczenie, obsługa przewodnicka)

 

Zapisy Rynek/Ratusz 11/12 I p. tel.71 344 39 23 mail: bort@pttk.wroclaw.pl  

 

 

Wycieczka ta jest wycieczką autokarowo-pieszą, górską, na miejsce dowozi nas autokar, ale cała trasa jest do przejścia piechotą (ok. 16 km, czas przejścia ok. 6 godzin). Prosimy włożyć wygodne buty chroniące kostkę, najlepiej górskie, nieprzemakalną kurtkę z kapturem, zabrać plecak i zaopatrzyć się  w prowiant i napoje. 24 punkty GOT. 


na szlaku
na szlaku