Za Zasługi dla Turystyki  Złota Honorowa Odznaka PTTK

progres

naszesudety

na szlaku
 
 


paluszek
S t a t y s t y k i

Wizyt - ogółem: 594863
dzisiaj: 28 ⁂  obecnie: 1

r.
 


Śnieżnik

ODDZIAŁ WROCŁAWSKI PTTK ZAPRASZA NA WYCIECZKĘ

 

     MIĘDZYGÓRZE – SCHRONISKO NA HALI POD ŚNIEŻNIKIEM - KLETNO
 

TERMIN: 24 czerwca 2017r. (sobota)

 

 

ZBIÓRKA: 6:45 ul. Sokolnicza między dawnym Cuprum i prywatnym parkingiem

 

  • Międzygórze – wieś u podnóża Śnieżnika z zabytkową zabudową w stylu tyrolskim i norweskim, doskonale komponującą się z górskim otoczeniem

 

  • Schronisko Na Hali  Pod Śnieżnikiem – znajduje się na wysokości 1218 m npm na zachodnim stoku Śnieżnika. Zostało zbudowane w 1871r. z rozkazu księżniczki Marianny Orańskiej. Dla schroniska niezwykle ważny był rok 1840, kiedy to księżniczka Marianna ze swoim ojcem Wilhelmem I weszła na Śnieżnik. I tak zachwyciła się widokiem, że trzy dekady później nakazała wybudowanie gospodarstwa pełniącego funkcję gospody turystycznej  nazywanego Szwajcarką.

 

  • Śnieżnik – najwyższy szczyt Masywu Śnieżnika 1426 m npm. Jest jedyną górą w Masywie Śnieżnika, która wystaje ponad górną granicę lasu.

 

  • Kletno – cała wieś i jej okolice znajdują się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Ciekawą właściwością Kletna jest całkowity brak jednej z pór roku: lata (rozumianego jako okresu, w którym przez minimum 15 dni temperatura nie spada poniżej 15 ºC). Drugim zjawiskiem jest wyjątkowa zaciszność doliny, nawet w okresach, gdy w całej okolicy występują silne wiatry.

 

 

KOSZT: 85,00 zł/os. ( w tym przejazd, ubezpieczenie, obsługa przewodnicka)

 

 

Zapisy Rynek/Ratusz 11/12 I p. tel.71 344 39 23 mail: bort@pttk.wroclaw.pl  

 

Wycieczkę prowadzi Piotr Pawlonka  przewodnik sudecki

 

 

Wycieczka ta jest wycieczką górską, na miejsce dowozi nas autokar, ale cała trasa jest do przejścia piechotą (ok. 14 km, czas przejścia ok. 6 godzin). Prosimy włożyć wygodne buty chroniące kostkę, najlepiej górskie, nieprzemakalna kurtkę z kapturem, zabrać plecak i zaopatrzyć się  w prowiant i napoje. 20 punktów GOT. 


na szlaku
na szlaku