Za Zasługi dla Turystyki  Złota Honorowa Odznaka PTTK

progres

naszesudety

na szlaku
 
 


paluszek
S t a t y s t y k i

Wizyt - ogółem: 601776
dzisiaj: 7 ⁂  obecnie: 1

r.
 


Wielka Sowa

             ODDZIAŁ WROCŁAWSKI PTTK ZAPRASZA NA WYCIECZKĘ

 

     MUZEUM MOLKE III – SCHRONISKO ZYGMUNTÓWKA – PRZEŁĘCZ JUGOWSKA – KOZIE SIODŁO – SCHRONISKO SOWA - WIELKA SOWA – PRZEŁĘCZ WALIMSKA
 

 

TERMIN: 23.09.2017r. (sobota)

 

 

ZBIÓRKA: 7:45 ul. Sokolnicza między dawnym Cuprum i prywatnym parkingiem

 

·         Muzeum Molke III – element kompleksu Riese powstały na terenie fabryki Nobel Dynamit AG. Z zabudowy kopalni utworzono wielki kombinat produkujący amunicję i od tej pory miejsce owiane było tajemnicą . Nie wiadomo co dokładnie produkowano i przechowywano w kompleksie. Zobaczymy część nadziemną kompleksu ze słynną „muchołapką”, pojazdy militarne, dioramy przedstawiające pracę w fabryce, podziemny poziom obiektu (N- 12 zł, U- 10 zł) .

 

·         Schronisko „Zygmuntówka” – jedno z nielicznych schronisk przedwojennych (powstało w 1938r.), które przetrwało, nie poddało się dewastacji i funkcjonuje do dziś.

 

·         Niedźwiedzia Skała – jeden z najbardziej znanych utworów skalnych Gór Sowich. Jest to niewielka 4 metrowa skała dobrze ukryta w lesie świerkowo-bukowym. Na skale znajduje się pamiątkowa tablica poświęcona Hermanowi Henklowi. Na tablicy umieszczone są w języku polskim i niemieckim słowa samego Henkla: „W górach jestem znowu prawdziwym człowiekiem; tam stajemy się braćmi i wszystko co brzydkie i błahe opuszcza nas.”

 

·         Schronisko Sowa – jeden z najstarszych obiektów tego typu w Górach Sowich. Jego wnętrze w dużej części oddaje historyczny wygląd sudeckiego schroniska. Dwie główne sale (jedna z kominkiem) mogą pomieścić 60-80 osób..

 

·         Wielka Sowa  z piękną białą wieżą widokową. Koniecznie trzeba wspiąć się po 94 schodach na wieżę, żeby podziwiać panoramę niemalże całych Sudetów. Przy dobrej pogodzie dobre oko może dostrzec nawet Most Rędziński we Wrocławiu (N- 6 zł, U- 3 zł).

 

KOSZT: 75,00 zł/os. ( w tym przejazd, ubezpieczenie, obsługa przewodnicka)

 

Wycieczkę prowadzi Piotr Pawlonka – przewodnik sudecki.

 

Zapisy Rynek/Ratusz 11/12 I p. tel.71 344 39 23 mail: bort@pttk.wroclaw.pl  

 

 

Wycieczka ta jest wycieczką autokarowo-pieszą, górską, na miejsce dowozi nas autokar, ale cała trasa jest do przejścia piechotą (ok. 14 km, czas przejścia ok. 5 godzin). Prosimy włożyć wygodne buty chroniące kostkę, najlepiej górskie, nieprzemakalna kurtkę z kapturem, zabrać plecak i zaopatrzyć się  w prowiant i napoje. 


na szlaku
na szlaku