Za Zasługi dla Turystyki  Złota Honorowa Odznaka PTTK

progres

naszesudety

na szlaku
 
 


paluszek
S t a t y s t y k i

Wizyt - ogółem: 641841
dzisiaj: 105 ⁂  obecnie: 1

r.
 


XVIII Śladowe Spotkanie Czytelników i Sympatyków „Na Szlaku”

XVIII Spotkanie Śladowe – zaproszenie i nowe informacje

 

     Na początku marca 2018 r. w schronisku PTTK na Starych Wierchach w Gorcach odbędzie się XVIII Śladowe Spotkanie Czytelników i Sympatyków „Na Szlaku”. Niewtajemniczonych informuję, że jest to spotkanie turystów-narciarzy posługujących się nartami śladowymi i biegowymi. Nie urządzamy żadnych wyścigów i zawodów – wędrujemy na nartach. Termin: od czwartku 1 marca do niedzieli 4 marca 2018 r. Liczba miejsc ograniczona do ok. 20. Uczestnicy rezerwują noclegi indywidualnie. Spotkanie odbędzie się na zasadach towarzyskich. Schronisko jest już powiadomione o naszym Spotkaniu.

     Kontakt ze schroniskiem:

     – telefon komórkowy – 888 915 846,

     – adres e-mail – starewierchy.pttk@gmail.com,

     – adres internetowy – www.stare-wierchy.pttk.pl.

     Dojścia do schroniska (czasy letnie) to: szlakiem czerwonym z Rabki przez Maciejową (bacówka PTTK) ok. 3 godz.; z Koninek przez Tobołów i Suchorę 2,5 godz. szlakiem zielonym i czerwonym (można skorzystać z wyciągu na Tobołów); z Nowego Targu Kowańca przez Bukowinę Obidowską szlakiem zielonym, niebieskim przez Łapsową (3 godz); z Obidowej (ostatni przystanek, parking) szlakiem zielonym – 45 min.; z Rabki Słone (parking przy MACIEJOWAski) przez Maciejową (podejście wzdłuż wyciągu lub wyciągiem) 2,5 godz. szlakami czarnym i czerwonym.

     Schronisko na Starych Wierchach przeszło modernizację, jak wiele innych beskidzkich schronisk. Odnowiono część sanitarną, jadalnię z bufetem, jest pełne całodzienne wyżywienie z bogatym menu. Podczas narciarskich wycieczek odwiedzimy zapewne schronisko na Turbaczu i reaktywowane schronisko na Łapsowej Polanie. Będziemy wędrować gorczańskimi grzbietami i dolinami. Trasy wycieczek będziemy ustalać wspólnie, wedle upodobań uczestników. Zatem zapraszam. Do zobaczenia na Starych Wierchach!

     Zapraszam

     Juliusz Wysłouch 


na szlaku
na szlaku