logo O-Wr PTTK   logo PTTK

 na szlaku

Za Zasługi dla Turystyki  Złota Honorowa Odznaka PTTK

naszesudety

na szlaku
 
 


paluszek
S t a t y s t y k i

Wizyt - ogółem: 730884
dzisiaj: 101 ⁂  obecnie: 1

r.
 


Zwiedzanie Zamku w Wojnowicach

Kolegium Europy Wschodniej          

im Jana Nowaka Jeziorańskiego                    

Zamek Wojnowice

ul. Zamkowa 2

55-330 Wojnowice


Szanowni Państwo,

XVI-wieczny zamek można zwiedzić w tygodniu od godziny 10:00 do 16:00. Przewodnik opowie o pięciusetletniej historii tej podmiejskiej rezydencji i działalności fundacja Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu, które od 4 lat jest właścicielem tego zabytku.

W zamku mieści się bogata kolekcja mebli historycznych. Ściany ozdabiają obrazy i rysunki, między innymi Franza von Lenbacha, Ernsta Kroenera, Walerego Sławuka i Józefa Czapskiego. W Sali im. Józefa Czapskiego i sali restauracyjnej można podziwiać polichromie stropowe z XVII.

Na drugim piętrze znajduje się Biblioteka im. Jerzego Stempowskiego, w której jest przechowywana największa część księgozbioru Kolegium Europy Wschodniej.  Fundacja ta jest czołowa polską organizacją pozarządową zajmującą się sprawami międzynarodowymi. W Wojnowicach są wydawane czasopisma New Eastern Europe, Nowa Europa Wschodnia, książki, odbywają się seminaria, konferencje, wystawy, koncerty oraz inne wydarzenia kulturalne i naukowe.

Wstęp dla osoby dorosłej kosztuje 6 złotych; dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób – 4 złotych za osobę. Wszystkie środki z biletów są przeznaczane wyłącznie na utrzymanie zamku. Dzieci do 18 roku życia są oprowadzane bezpłatnie.

Więcej informacji pod numerem 71 341 71 97 Przed wyjazdem zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego:
                                                                                     office@zamekwojnowice.co.pl

 

                                                            Zapraszam
                                           Kasztelan Zamku - Laurynas Vaiciunas 


na szlaku
na szlaku