Za Zasługi dla Turystyki  Złota Honorowa Odznaka PTTK

naszesudety

na szlaku
 
 


paluszek
S t a t y s t y k i

Wizyt - ogółem: 1223101
dzisiaj: 393 ⁂  obecnie: 2

r.
 


Maj 2023

Na okładce: Brzozy na stoku Maślaka w Górach Kaczawskich w wieczornym kwietniowym słońcu. W głębi ośnieżone Karkonosze ze Śnieżką. Fot. Krzysztof Gdula

 

Z NASZEGO REGIONU

Herby, zakony, klasztory, kościoły (Witold Komorowski); Muzeum Ślężańskie im. Stanisława Dunajewskiego w Sobótce (Rafał Śledzik-Kamiński); Dzwon parafii pw. Wniebowzięcia NMP z Wojanowa powraca po prawie 75 latach na swoje pierwotne miejsce (Ullrich Junker); Autobusem na sudeckie wycieczki do Jarnołtówka w lutym 1959 r. (Bartosz Skowroński); Pomnik kantora Pohla z Miszkowic (Marian Gabrowski); Jeszcze raz o pomniku z Niedamirowa (Marian Gabrowski); Dwieście dni w Górach Kaczawskich (Krzysztof Gdula)

 

SUDETY W POEZJI (5) (Kornel Ujejski)

 

OJCZYSTE SZLAKI

Góra Tuł dobra na wiosnę (2) (Mirosław J. Barański); Obserwatorium Astronomiczne na Lubomirze ma już stuletnią historię (Ryszard M. Remiszewski); Wilcza Struga (Juliusz Wysłouch); Ruiny huty „Józef” w Samsonowie (Krzysztof Miraj); Trzydziestolatek, czyli „błoto jak złoto” (Tomasz Kowalik); Uroczyste, już 90. urodziny Koziołka Matołka! (Stanisław Dziuba); Wycieczki Marii Steczkowskiej – Morskie Oko (Sebastian Jakobschy)

 

WYGODNIE I BEZPIECZNIE

Góry to nie tylko Tatry (Juliusz Wysłouch); 55 lat od zejścia lawiny w Białym Jarze (Krzysztof Tęcza); Otwarcie nowej stacji GOPR (Krzysztof Tęcza)

 

TRASA MIESIĄCA

Ostaš w czeskich Górach Stołowych (Krzysztof Tęcza)

 

GLOBTROTER

Suła Dolna (Janusz Fuksa)

 

Z TURYSTYCZNYCH KRĘGÓW

Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę” 2023 (Krzysztof Tęcza); 66. Ogólnopolski Rajd Narciarski Karkonosze 2023 (Krzysztof Tęcza); Wiadomości o Dolnym Śląsku z 1947 r. (23) (Józef Sykulski)

 

RECENZJE I NOWOŚCI

Zbrodnia w gorczańskiej Ochotnicy (Tomasz Kowalik); Nad morzem, na Monciaku, na molo (Tomasz Kowalik)

 

LISTY, OPINIE, DYSKUSJE

Pozwolenie na oddychanie, czyli głuszec i ludzie (Juliusz Wysłouch); Borowy Jar, Bobrowy Jar czy Bobrzański Przełom? (Jerzy K.Bieńkowski)

  


na szlaku
na szlaku