Za Zasługi dla Turystyki  Złota Honorowa Odznaka PTTK

naszesudety

na szlaku
 
 


paluszek
S t a t y s t y k i

Wizyt - ogółem: 1223064
dzisiaj: 356 ⁂  obecnie: 4

r.
 


Marzec 2023

Na okładce: Wieża widokowa na Trójgarbie (778 m) w Górach Wałbszyskich. Fot. Piotr Dacko

 

Z NASZEGO REGIONU

Ładna dolina między Gołaźnią i Grabnikiem (Bartosz Skowroński); Kamienie kazalnicze i miejsca leśnych kaznodziejów w okolicy Sosnówki i Miłkowa (Ullrich Junker); Zapomniane miejsca pamięci (Witold Komorowski); Zmiany najwyższych szczytów mezoregionów Sudetów z Przedgórzem Sudeckim w świetle aktualnej, państwowej, regionalnej geografii fizycznej Polski. Część 3 (Paweł Pohl, Mariusz Szatkowski); Pomnik upamiętniający mieszkańców Przedwojowa poległych w czasie pierwszej wojny światowej (Marian Gabrowski); Kaczawskie Chełmy (Krzysztof Gdula)

SUDETY W POEZJI (3) (Wybrał Janusz Fuksa)

 

OJCZYSTE SZLAKI

Warowny Klasztor Karmelitów Bosych na Mariemont w Zagórzu (Krzysztof Miraj); Pomysł na weekend? Odkryj bydgoskie Młyny Rothera! (Anna Czarnecka); W grudniu 2023 jubileusz 150-lecia GTT/TT/PTT (Tomasz Kowalik)

 

WYGODNIE I BEZPIECZNIE

2000 i 200 m od schroniska… (Juliusz Wysłouch); Systemy ratownicze wykorzystywane w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych GOPR (Piotr Zamorski)

 

GLOBTROTER

Moldava nad Bodvou (Mirosław J. Barański); Magik z Czerwonego Klasztoru (Ryszard M. Remiszewski); Lasy Białojeziorne (Janusz Fuksa)

 

Z TURYSTYCZNYCH KRĘGÓW

Po dwakroć o pieczątkach (Bogumił R. Korzeniewski); Antarktyda prawie jak na Śnieżce (Krzysztof Tęcza); Klimat Śnieżki i Karkonoszy (Krzysztof Tęcza); Przewodnickie spotkanie noworoczne w Łomnicy (Krzysztof Tęcza); Wiadomości o Dolnym Śląsku z 1947 r. (21) (Józef Sykulski)

 

RECENZJE I NOWOŚCI

Krzywym okiem na bestseller (Jerzy K. Bieńkowski); Do puszczy w towarzystwie Lechosława H. (Tomasz Kowalik); Promocja Rocznika Jeleniogórskiego 2021 (Krzysztof Tęcza)

 

SYLWETKI „NA SZLAKU”

Marian Sobański (1901-1973) – żołnierz, kajakarz, redaktor, krajoznawca (Tomasz Kowalik)

  


na szlaku
na szlaku