Za Zasługi dla Turystyki  Złota Honorowa Odznaka PTTK

naszesudety

na szlaku
 
 


paluszek
S t a t y s t y k i

Wizyt - ogółem: 1223099
dzisiaj: 391 ⁂  obecnie: 4

r.
 


Październik 2023

Na okładce: Wadi Rum – czerwona pustynia w Jordanii. Fot. Piotr Dacko

 

Z NASZEGO REGIONU

60 lat temu w Karkonoszach, czyli nie tak dawno (Witold Komorowski); Jego dostojna książęca wysokość – papier czerpany (Tomasz Kowalik); Kamień narzeczonych na Wysokim Grzbiecie Izerskim w Szklarskiej Porębie (Ullrich Junker); Pomnik upamiętniający mieszkańców Borówna poległych w czasie pierwszej wojny światowej (Marian Gabrowski); Pomnik z Chełmska Śląskiego upamiętniający żołnierzy poległych w wojnach z lat 1866 i 1870-71 (Marian Gabrowski)

 

OJCZYSTE SZLAKI

Na rowerze nad Jaworkami. Część 3. Przez Żłobki do Rytra i dalej (Juliusz Wysłouch)

 

WYGODNIE I BEZPIECZNIE

Coś z niczego (Juliusz Wysłouch)

 

GLOBTROTER

Którędy Sobieski wracał spod Wiednia? (Mirosław J. Barański); Dolina Użu (Janusz Fuksa)

 

Z TURYSTYCZNYCH KRĘGÓW

Stowarzyszenie Miłośników Kowar ma 30 lat (Zbigniew Piepiora); Nowa wystawa w jeleniogórskim ratuszu (Krzysztof Tęcza); Czy kryminał może być interesujący? – spotkanie ze Sławkiem Gortychem (Krzysztof Tęcza); Jak kosić tradycyjnie, by przeżyć? (Krzysztof Tęcza); 17. Spacer historyczno-krajoznawczy – szkoła radiotechniczna wczoraj i dzisiaj (Krzysztof Tęcza); 28. wycieczka Rajdu na Raty 2023 – na Śnieżkę (Krzysztof Tęcza); Wiadomości o Dolnym Śląsku z 1947 r. (28) (Józef Sykulski)

 

SYLWETKI „NA SZLAKU”

Eugeniusz Janota (1823-1878) – w dwusetną rocznicę urodzin (Mirosław J. Barański); Jędrzejowi Wali starszemu wspomnienie (Ryszard M. Remiszewski)

 

LISTY, OPINIE, DYSKUSJE

Góry upstrzone tabliczkami (Juliusz Wysłouch)

 

RECENZJE I NOWOŚCI

Dzika Polska, czyli nasz kraj od podszewki (Tomasz Kowalik); Nowości od Paśnego Buriata (Tomasz Kowalik); Ptaki zagnieżdżone od wieków i na zawsze (Tomasz Kowalik)

 

SUDETY W POEZJI (10) (Janina Zabierzewska)

  


na szlaku
na szlaku